Kazdağları

Kazdağları için 18 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Kazdağları Tatil

Kazdağları Hakkında
Mıhlı Çayı
Kazdağları Tatil
Kazdağları Gezilecek Yerler
Adatepe Köyü
Kazdağları Yeşilyurt Köyü
Narlı Köyü
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Kazdağları Hasanboğuldu
Kazdağları Nerede
Kazdağları Nasıl Gidilir
Şahinderesi Kanyonu
İstanbul Bursa Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
İzmir'den Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Kazdağları Turu
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Yapılması Gerekenler
Çamlıbel Köyü Kazdağları
Kazdağları Milli Parkı
Kazdağları Ne Zaman Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Ankara'dan Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Kamp
Kazdağları Ne Alınır
Kızılkeçili Köyü
Tahtakuşlar Köyü
Edremit Kadıköy
Kazdağları Köyleri
Yolören Köyü Kazdağları
Küçükçetmi Köyü
Kazdağları Piknik Alanları
Sarıkız Efsanesi
Yunan Mitolojisinde Kazdağları
Kazdağları Tarihi
Kazdağları Müzeleri
Kazdağları Konaklama
Kazdağları Ne Yenir Ne İçilir

 

Kazdağları, büyük ölçüde Biga Yarımadası sınırları içinde bulunuyor. Kazdağları bölgesi, Batıda Dede Dağı, ortada Kazdağı'nın Babadağ, Karataş ve Sarkız olmak üzere üç tepesi, doğuda Eybek Dağı, kuzey doğuda Gürgen Dağı ve Kocakatran Dağı’ndan oluşuyor.

Üç tepeye sahip olan esas Kaz Dağı'nın en yüksek noktası 1774 metrelik Karataş tepesi ve Edremit, Güre'nin kuzey yönünde bulunuyor. Bayramiç ilçesinin Ayazma piknik alanı ise Kazdağı zirvesinin kuzey batısında yer alıyor ve Bayramiç'ten yaklaşık 17 km'lik Evciler Beldesi yolunu takip edip, Evciler'in ardından 6 km'lik yol aşılarak ulaşılabiliyor.

Kazdağları Görünüm

Kazdağları hakkında diğer önemli bir bilgi ise; bölgenin hızla yükselmeye başlaması sonucunda, yamaçlarda dereler oluşmaya başlamış olması. Park sınırları içinde sayılamayacak kadar küçük dereler, otuza yakın akarsu mevcut. Bunların en önemlileri Zeytinli Çayı, Kızılkeçili Çayı, Güre Çayı, Kuru Dere, Manastır Çayı, Ihlamur Dere, İskele Deresi ve Şahin Deresi.

Balıkesir, Edremit İlçesi sınırları içinde, Biga Yarımadası'nın güneyinde yer alan Kazdağları Milli Parkı 21.463 hektarlık bir alana yayılıyor. Milli Park'ın, Edremit'e uzaklığı yaklaşık 15 km. Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesi’ni birbirinden ayıran ve antik çağda İda Dağı olarak anılan Kazdağı, Biga Yarımadası’nın en yüksek bölgesi. Dağ üzerinde kuzey-güney yönünde uzanan derin vadi ve kanyonlar bol oksijenli hava akımları oluşturuyor. Kazdağları'nı gezmek için özel izin gerekli. Gerek büyük kentlerde gerekse yörede seyahat acentalarının düzenlediği turlara katılmak en iyi çözüm.

Dünyada sadece Kazdağları'nda bulunan 26 farklı bitki türü belirlenmiş durumda. Zengin fauna ve floraya sahip olan bölgede eskiden bitki toplama turları gerçekleştiriliyordu. Bölgedeki bu bitkiler dünya mirasının bir parçası olduğu için bitkilerin bilerek ya da bilmeyerek koparılması tehlikesinden dolayı sadece rehber eşliğinde yapılan turlara izin veriliyor. Isırganotu, kuşburnu, mor kekik Kazdağları'ndaki şifalı bitkilerin başında geliyor. Kazdağları'nda yerel kültürün bir parçası olarak birçok bitki sağlık amacıyla çeşitli biçimlerde kullanılıyor.

Kazdağları

Kazdağları, çam ormanlarıyla kaplı muhteşem doğası ve tarihi köyleri nedeniyle her yıl yaz-kış ziyaretçi çeken bir turizm merkezi. Bölgede dağ eteklerinde yer alan Kazdağları butik otelleri, Kazdağları pansiyonları ve Kazdağları apartları gibi konaklamak için pek çok seçenek bulunuyor. 

http://kazdaglariotelleri.balnet.net/Oteller/Bu Konuya Toplam 2 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
türkan erseren / gebze
AKÇAY
Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler Akçay`da yaşamalı, yaşamımın geri kalan kısmını bol oksijen cennetinde geçirmek için Akçay`a yerleşeceğiz...
02.07.2012 16:03:29 / 2224
halise güler / ankara
altınoluk
muhteşem yerler herkesin görmesi gerektiğine inanıyorum ben de oraya yerleşmeyi düşünüyorum.
09.09.2010 21:21:23 / 851

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK