Kazdağları

Kazdağları için 21 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Kazdağları Hakkında
Mıhlı Çayı
Kazdağları Tatil
Kazdağları Gezilecek Yerler
Adatepe Köyü
Kazdağları Yeşilyurt Köyü
Narlı Köyü
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Kazdağları Hasanboğuldu
Kazdağları Nerede
Kazdağları Nasıl Gidilir
Şahinderesi Kanyonu
İstanbul Bursa Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
İzmir'den Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Kazdağları Turu
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Yapılması Gerekenler
Çamlıbel Köyü Kazdağları
Kazdağları Milli Parkı
Kazdağları Ne Zaman Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Ankara'dan Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Kamp
Kazdağları Ne Alınır
Kızılkeçili Köyü
Tahtakuşlar Köyü
Edremit Kadıköy
Kazdağları Köyleri
Yolören Köyü Kazdağları
Küçükçetmi Köyü
Kazdağları Piknik Alanları
Sarıkız Efsanesi
Yunan Mitolojisinde Kazdağları
Kazdağları Tarihi
Kazdağları Müzeleri
Kazdağları Konaklama
Kazdağları Ne Yenir Ne İçilir

 

Edremit’e 17 km, Akçay’a 5 km, Balıkesir Çanakkale E-24 karayoluna 2 km uzaklıkta asfalt yolla bağlı, doğal güzellikler içinde kurulmuş, Türkiye’nin ilk köy müzesi ve özel etnografya müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, 1992 yılında açılmış.

Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan müzede Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları; giyim eşyaları, aletleri, halıları ve çadırları sergileniyor.

Tahtakuşlar Müzesi

Mütevazi bir köylü aile tarafından kültür ve sanat merkezi haline getirilen Tahtakuşlar Köyü, doğal güzellikler içinde kurulmuş, 130 haneli ve 600 nüfuslu şirin bir köy, Altınoluk'tan Akçay'a doğru giderken, yolun 15. km.sinden (Akçay’a 5 km. kala) sola sapıp, 2 kilometre asfalt bir yol ile içeriye doğru ilerlendiğinde Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'nin bulunduğu Tahtakuşlar Köyü'ne ulaşılıyor. Edremit Körfezi'in mavisi ile Kaz Dağları'nın yeşili arasında saklanmış olan köy, inci beyazı evleriyle hayranlık uyandırıcı tarihi bir alan. Bu Konuya Toplam 7 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
fatma nur savaş / izmir
bilgilendirme teşekkürü
sizlere sonsuz teşekkürler 3-4 mart 2018 izmirden yapılan gezi ile müzenizi görme fırsatım oldu.salur boyu açıklamaları ile bir kere daha aydınlandım.İLBER HOCAM bizi salur boyu olarak şeceremizi çıkarmış olsada sizlerle tanışmak farklı idi.yazmış olduğunuz kitabınızı aldım.sizlere ve sizinle beraber çalışma arkadaşlarınıza başarılar dilerim.sağlıklı günler sizin olsun.saygılarımla.
05.03.2018 10:25:25 / 3304
Hasan OYGUR / MANİSA
İNSAN !!
MİLLET OLARAK BAZI ŞEYLERİN DEĞERİNİ O DEĞERLERİ YİTİRİNCE ANLIYORUZ. İNANIN SAYIN ALİBEY KUDAR`I TANIYINCA NE BÜYÜK BİR DEĞER OLDUĞUNU ANLAYACAK VE NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ. KENDİSİ GERÇEK BİR HALKBİLİMCİDİR. SAYGILAR SUNUYORUM, KENDİSİNE.
27.07.2016 22:45:35 / 3215
YASEMİN varol / muğla
unutamıyorum
2005 yılında gelmiştim o zamanlar ilkokuldaydım ama dün gibi aklımda tahtakuşlar müzesi beni orada en çok etkileyen ise o büyük kaplumbağalardı.hatta hiç unutmuyorum muğla köyceğiğzliyim orda bi anımızda vardı. müzede gezerken bir aile gelmişti biz ordayken bizim oranın caretta carettaları vardı onlara bakıyorlardı daha yeni gelmişti oraya ve üzerindede bodrum yazıyordu ikizimle hemen tepki göstermiştik niye bodrum yazmışlar dalyan veya köyceğiz yazılmalı diye :)
28.03.2013 00:40:47 / 2643
Salman Babaoglu / Heilbronn
Birtanesiniz
Agustos 2012`de Gidip gezmis oldugum engüzel yerlerden birisidir diyebilirim.Burayi mutlaka görmeniz gerek Köy yerinde böyle bir müzeyi kuran ve herbakimda kendisini adayan sayin ALIBEY KADAR a sonsuz saygilar diliyorum.Mutlaka köy icerisindeki kahvede IKIZLER `de cay icmeden gelmeyin.Harika bir yer ve insanlar unutulamiyacak kadar cana yakinlar.
05.09.2012 18:14:19 / 2359
ZÜBEYDE AĞIRMAN / İSTANBUL
TEPEDEN EDREMİT KÖRFEZİ
1994 yılında Tahtakuşlar müzesini gezdim çok etkilendim herkesin görmesini isterim.Sakın hemen yakınındaki hala faaliyetteyse çay bahçesinde çay içip o tepeden Edremit körfezinin manzarasını kaçıriym demeyin.
26.08.2012 23:47:35 / 2339
İLKR İLHAN / istanbul
mutlaka görün
Merhaba tahtakuşlar gerçekten gezilmesi gereken kişisel müzelerin başında geliyor.Tamamen tarihi objeleri bulabileceğiniz bir müzenin olmasının yanı sıra dünyada soyo tükenmekte olan ve brezilyada koruma altına alınmış,nasıl olduysa ülkemiz karasularına girip edremit açıklarında ağlara takılan kabuksuz 190 cm boyunda ve yaklaşık 300 kg ağırlığındaki dünyanın en büyük denizkaplumbağasını görebilirsiniz ve daha bir çok deniz canlısınıda mutlaka gidin giriş kişi başı yanılmıyorsam 2 TL .
18.09.2009 10:25:21 / 235
özge / istanbul
tahtakuslar
cok gusel bır koy kesınlıkle gıdılıp gezılmesı gerekıyor we muzede harıkalar war cok begendım bır daha fırsat bulup gezmek ıstıorum cok sahane bır yer we gozlemelerıde cok harıka denemenızı tawsıye ederım:)
27.06.2009 19:56:20 / 170

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK