Kazdağları

Kazdağları için 50 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Kazdağları Gezilecek Yerler

Kazdağları Hakkında
Mıhlı Çayı
Kazdağları Tatil
Kazdağları Gezilecek Yerler
Adatepe Köyü
Kazdağları Yeşilyurt Köyü
Narlı Köyü
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Kazdağları Hasanboğuldu
Kazdağları Nerede
Kazdağları Nasıl Gidilir
Şahinderesi Kanyonu
İstanbul Bursa Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
İzmir'den Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Kazdağları Turu
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Yapılması Gerekenler
Çamlıbel Köyü Kazdağları
Kazdağları Milli Parkı
Kazdağları Ne Zaman Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Ankara'dan Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Kamp
Kazdağları Ne Alınır
Kızılkeçili Köyü
Tahtakuşlar Köyü
Edremit Kadıköy
Kazdağları Köyleri
Yolören Köyü Kazdağları
Kazdağları Piknik Alanları
Küçükçetmi Köyü
Sarıkız Efsanesi
Yunan Mitolojisinde Kazdağları
Kazdağları Tarihi
Kazdağları Müzeleri
Kazdağları Ne Yenir Ne İçilir
Kazdağları Konaklama

 

Kazdağları Mesire ve Piknik Alanları

Pınarbaşı: Güre Köyü sınırları içinde, Akçay’a 6 km mesafede bir piknik yeri. Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal bir köşe. Orman Müdürlüğü’nce işletilen piknik alanı içinde Alabalık üretilen bir çiftlik de bulunuyor.

Şahinderesi Kanyonu: Kazdağları gezilecek yerler arasında, Altınoluk bölgesinde bulunan Şahinderesi Kanyonu, Altınoluk’u tepeden görüyor. Temiz kaynak suları ve bol ağaçlı bir piknik yeri olan kanyonun ayrıca bir konaklama tesisi ve restoranı mevcut.

Şahinderesi Kanyonu

Çağlayan Piknik Yeri: Kızılkeçili Köyü içinde olup, Akçay’a 3 km mesafede yer alıyor ve Kültür Bakanlığı’nca tescillenmiş 800 yıllık çınar ağacı burada bulunuyor.

Hanlar: Kazdağları gezilecek yerler arasında en çok rağbet edilen piknik yerlerinden biri. Akçay’a 35 km uzaklıkta. Ormanları ve soğuk suları ile dikkat çeken Hanlar'ın çevresinde lokanta ve kafeler bulunuyor.

Mıhlı Çayı: Akçay’a 25 km mesafede Altınoluk- Çanakkale karayolu üzerinde çevresi ormanlık bir dere kenarı.

Mıhlı Çayı

Güre Gelinçamı Piknik Yeri: Güre Köyü’ne 3 km mesafede halka açık bir diğer piknik yeri. Güre’den itibaren yeni açılan yol ile ulaşılabiliyor ve her yıl Güre Belediyesi'nce yapılmakta olan Sarıkız etkinliklerinin bir bölümü burada gerçekleştiriliyor.

Sutüven: Edremit’e 20 km uzaklıkta, İzmir – Çanakkale karayolu üzerinde yer alan piknik alanı. Manzara seyir terasları ve oyun alanları bulunuyor. 8 m yükseklikten dökülen ve yörenin adı ile anılan Sütüven şelalesi de bu alanda.

Sütüven Şelalesi

Hasanboğuldu: Sutüven piknik alanından sonra derenin karşı tarafındaki patika yolu izleyerek ulaşılabiliyor. Şelalesi ve içinde pek çok balığın bulunduğu gölcüğü mevcut.

Hasanboğuldu Göleti

Subaşı: Altınoluk’un 2.5 km batısında Doyran Köyü'ne çıkan yolun 500 m sağında şehir içme kullanma suyunun sağlandığı kaynağın baş kısmı. Asırlık çınar ve ceviz ağaçlarının gölgelediği Subaşı’nda çağlayan suyunun serinliğinde oturabileceğiniz kır gazinoları bulunuyor.

Kazdağları Müzeleri

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi; Kazdağları'na 10 km mesafede, Balıkesir - Çanakkale E-24 karayoluna 2 km uzaklıkta, doğal güzellikler içinde kurulmuş, Türkiye´nin ilk özel etnografya müzesi olma ünvanına sahip ve eski Türk boylarından kalan kültür varlıklarını içinde barındırıyor. 

Adatepe Zeytinyağı Müzesi: 2001 yılında kurulan Adatepe Zeytinyağı Müzesi, köyün dışında, Küçükkuyu'da. Burada geleneksel ve modern zeytinyağı üretimi ile ilgili her şey görülebilir.

Kazdağları Köyleri

Adatepe, Edremit Körfezi'nde, Kazdağları tepelerinde yer alan küçük bir köy. Çanakkale'den, Adatepe'ye gelirken Ayvacık'ı geçip, Kazdağlarını aştıktan sonra Küçükkuyu'ya ulaşılıyor. Küçükkuyu'nun içinden Zeus Altarı ve Adatepe Köyü tabelaları takip ediliyor. Adatepe'nin taş evleri içeri doğru saptıktan 3,5 km sonra karşınıza çıkıyor.

Adatepe Köyü

Yeşilyurt, Kazdağı eteklerinde Adatepe ile birlikte başka bir eski yerleşim yeri de Yeşilyurt. Eski ismi Büyük Çetmi olan 90 haneli köyün 200 kişilik nüfusu var. Tıpkı Adatepe’de olduğu gibi, Yeşilyurt’un eski taş evleri, dışarıdan gelenlerin, hatta yabancıların gözdesi.

Kızılkeçili Köyü: Kızılkeçili Çayı'nın kenarında bulunan aynı isimdeki köy, kusursuz bir piknik alanı olmakla beraber 850 yıllık özel bir çınar ağacını da içinde bulunduruyor.

Tahtakuşlar Köyü: Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir köy olan Tahtakuşlar Köyü ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta. Köy halkının geçim kaynakları arasında zeytincilik başta geliyor. Türkiye'de kurulan ilk özel müze olma özelliğini taşıyan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi de Tahtakuşlar köyü sınırları içinde yer alıyor.

Çamlıbel Köyü: Piknik alanıyla ünlü olan Çamlıbel, Kazdağları gezilecek yerler arasındaki en güzel otellere ve mekanlara ev sahipliği yapan turistik köylerden biri. 

http://kazdaglariotelleri.balnet.net/Oteller/kazdaı gezilecek yerler  pınarbaşı piknik yeri  şahinderesi piknik alanı  çağlayan piknik yeri  güre piknik alanları  akçay piknik yerileri  altınoluk piknik yerleri  şelale piknik alanı  hasanboğuldu  hasanboğuldu nerededir  şahinderesi nerededir  sütüven şelalesi nerededir  gelinçamı piknik yeri nerededir 
Bu Konuya Toplam 1 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
yüksel özdemir / giresun
selamlar
nihat cetin kardeşime ve emeği gecen herkese sonsuz sevgi saygılar sayenizde iliniz hakkında çok izlenimlerim oldu saolun var olunuz
18.10.2012 02:45:57 / 2409
Kazdağları Makalelerinden Seçmeler
Kazdağları Lezzetleri Kazdağları Nereye Yakın Tahtakuşlar Müzesine Nasıl Giderim Mıhlı Çayında Yüzülür Mü?
Mıhlı Çayına Girilir Mi Tarihi Evleriyle Yeşilyurt Kazdağlarına Nasıl Ulaşılır? Kazdağlarına Nasıl Gidilir
Yeşilyurt Hakkında Tahtakuşlar Müzesine Nasıl Giderim Kazdağları Lezzetleri Mıhlı Çayı Nerede
İstanbul Kazdağları Arası Kaç Km Yeşilyurt Tarihçesi Saklı Cennet Yeşilyurt Tahtakuşlar Müzesi Hakkında
Yeşilyurt Nerede Yeşilyurt Tarihi Evleri İstanbuldan Kazdağlarına Nasıl Gidilir Tahta Kuşlar Köyü Nerede
Kazdağları Önemli Başlıklar

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK İş İlanları