Kazdağları

Kazdağları için 25 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Kazdağları Milli Parkı

Kazdağları Hakkında
Mıhlı Çayı
Kazdağları Tatil
Kazdağları Gezilecek Yerler
Adatepe Köyü
Kazdağları Yeşilyurt Köyü
Narlı Köyü
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Kazdağları Hasanboğuldu
Kazdağları Nerede
Kazdağları Nasıl Gidilir
Şahinderesi Kanyonu
İstanbul Bursa Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
İzmir'den Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Kazdağları Turu
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Yapılması Gerekenler
Çamlıbel Köyü Kazdağları
Kazdağları Milli Parkı
Kazdağları Ne Zaman Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir
Ankara'dan Kazdağları Nasıl Gidilir
Kazdağları Kamp
Kazdağları Ne Alınır
Kızılkeçili Köyü
Tahtakuşlar Köyü
Edremit Kadıköy
Kazdağları Köyleri
Yolören Köyü Kazdağları
Küçükçetmi Köyü
Kazdağları Piknik Alanları
Sarıkız Efsanesi
Yunan Mitolojisinde Kazdağları
Kazdağları Tarihi
Kazdağları Müzeleri
Kazdağları Konaklama
Kazdağları Ne Yenir Ne İçilir

 

Kazdağları doğal güzellikler açısından eşine az rastlanır bir bölge. Büyük bir kısmı çam ormanlarından oluşan Kazdağları'nda ayıdan, tilkiye kadar birçok farklı canlının izine rastlamak mümkün. Bölgede avlanmak yasak olduğu için doğal hayat korunmuş. Kazdağları'nda görülmesi gereken yerlerin başında Sutüven Şelalesi ve irili ufaklı göllerin olduğu Hasanboğuldu, Tahtakuşlar Köyü, Sarıkız ve Baba Tepeleri, Zeus Altarı geliyor. Küçükkuyu’ya 3 km uzaklıktaki Zeus Altarı’nın manzarası ise büyüleyici.

Balıkesir, Edremit sınırlarında Biga Yarımadası'nın güneyindeki Kazdağları Milli Parkı, 21.463 hektarlık bir alan. Milli Park'ın, Edremit'e yaklaşık uzaklığı 15 km. Ege ve Marmara Bölgesi’ni ayıran ve antik çağda İda Dağı olarak anılan Kazdağı, Biga Yarımadası’nın en yüksek kısmı. Dağ üzerinde kuzey-güney yönünde uzanan derin vadi ve kanyonlar bol oksijenli hava akımları meydana getiriyor. Kazdağları'nı gezmek için özel izin gerekli. Gerek büyük kentlerde gerekse yörede seyahat acentalarının düzenlediği turlara katılmak en uygun seçenek. 

Bunların dışında Kazdağı çevresine yürüyüş yapabileceğiniz birçok yürüyüş parkuru bulunuyor. Sıcaktan bunaldıysanız ve denize girmek istiyorsanız Ege sahillerinin tertemiz kıyılarına inerek denize girebilirsiniz. Akçay’a 3 km uzaklıkta bulunan Güre’deki kaplıcalar da sizin için bir alternatif olabilir. Ayrıca her yıl Ağustos ayında Kazdağı Ayazma'da Geleneksel Kazdağı Güzellik Yarışması düzenleniyor. Tarihte ilk güzellik yarışmasının düzenlendiği yer olması açısından ilgi çekici bir organizasyon.  

Kazdağları’nda konaklayabileceğiniz çiftlik evi tarzında taş binalardan oluşan şık oteller bulunuyor. Kazdağı eteklerinde muhteşem manzaralı bu küçük otellerin etrafında doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz parkurlar mevcut. Kazdağları’ndaki oksijen oranı oldukça yüsek. Bu konuda dünya çapında bir üne sahip olan bölge, en temiz havaya sahip bölgeler arasında ilk üçe giriyor. Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK