Kazdağları

Kazdağları için 10 Kişi Online

İletişim   |   + Otel Kayıt   |   0 ( 212 ) 963 34 20

Mıhlı Çayı

Kazdağları Hakkında
Kazdağları
Mıhlı Çayı
Yeşilyurt Köyü
Narlı Köyü
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Adatepe Köyü - Küçükkuyu
Kazdağları Mesire ve Piknik Yerleri
Hasan Boğuldu Göleti
Kazdağları Nerede?
Şahindere Kanyonu
Kazdağları Nereleri Gezelim?
Kazdağları Trekking ve Jeep Gezisi
İzmir'den Kazdağları Nasıl Gidilir?
İstanbul Bursa Üzerinden Kazdağları'na Nasıl Gidilir?
Kazdağları Bunları Yapmadan Dönme
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Kazdağları Nasıl Gidilir?
Kazdağları Nerede Ne Var?
İstanbul Bandırma Üzerinden Kazdağları Nasıl Gidilir?
Kazdağları Ne Zaman Gitmeli
Kazdağları Doğa Sporları
Ankara'dan Kazdağları Nasıl Gidilir?
Kazdağları Ne Alınır?
Kazdağları Çamlıbel Köyü
Kızılkeçili Köyü
Edremit Kadıköy
Tahtakuşlar Köyü
Yolören Köyü Edremit

 

Altınoluk-Çanakkale karayolu üzerinde çevresi ormanlık bir dere kenarıdır.

Selton tesislerinin yanından içeri giren stabilize yol 5 km kadar aracınızla ilerlemenize imkan sağlıyor. Ama ondan sonrası patika ve yürümek gerekiyor. Patika yol önce Başdeğirmen mıntıkasına getiriyor. Rumlardan kalma bir değirmen restore edilmiş. Değirmen taşları ve su yolları olduğu gibi duruyor. Değirmen hakkında bekçisinden bilgi alabilirsiniz.

Değirmenin karşısında ise kemerli bir köprü var ve üzerinden geçiyorsunuz. Başdeğirmen Köprüsü Romalılar’dan kalma köprü, Truva’ya giden antik yolun Mıhlıçay üzerindeki tek geçiş noktasıymış. Şimdi trekkingcilere ve zeytincilere yol veriyor. Çevresi çam, çınar, zeytin, tesbih, defne, incir, ayva, armut ağaçları ve kekik-böğürtlenle dolu dolu Mıhlıçay’a, üretme çiftliklerinden alabalık ve sazan yavruları bırakılmış. Çiftlik balıkları doğal ortamda büyüyüp türlerinin ana özelliklerine dönmüş ve çiftlik balıklarında olmayacak kadar lezzetlenmişler.


Mıhlı Çayı

Değirmenden yukarı yol yok. Dere içinden, kıyısından, bazen de kayalar üzerinden akış yönüne doğru ilerliyorsunuz. Kademe kademe yükselirken önünüze irili ufaklı şelaleler çıkıyor. Ve sonunda yüzülebilir çap ve derinlikte bir göletle karşılaşıyorsunuz. Ama asıl güzellik gölün arkasında gizli. 15-20 metre ilerleyince dik kaya-duvarlarla çevrili bir odaya giriyorsunuz sanki. Ve kulaklarınızı uğuldatarak göle dökülen şelale karşınızda duruyor.

Gölün derinliği neredeyse 30 metre. Tabanın koyulaşan rengi ürkütücü. Maceracı gençler 15-20 metre yükseklikteki kayadan gölün buz gibi sularına atlıyorlar. Yazın sıcak günlerinde göle girip, şelale altında bir süre kalabilirsiniz. Suyun yazın da buz gibi olduğunu unutmayın. Mıhlıçay’a grupla gitmek isterseniz, Kazdağları’nı karış karış bilen yöresel rehberlerden yardım alabilirsiniz. Bölgeye seyahat acenteleri tarafından trekking turları da düzenleniyor.

Kazdağları Otelleri için tıklayın.Mıhlı Çayı  Mıhlı Çayı Nerede  Mıhlı Çayı Nasıl Bir Yer  Mıhlı Çayında Ne Yapılır  Mıhlı Çayı Hakkında  mıhlı çayı nasıl gidilir  mıhlı çayına girilir mi  mıhlı çayında yüzülür mü? 
Bu Konuya Toplam 12 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
halil ibrahim / kutahya
Şelale güzelde kaz gibi yoluyorlar
Tatile gelmişken burayı da gorelim dedik. Bozuk yollardan sonra geldik. Araç girişi 20. Yaya 5 lira. Bu otopark için. Oturmak piknik yapmak için 30 liraya masa kiralanıyor. Eğer mangal getirmemisseniz oradaki hurda Mangallar kullanıyorsunuz. Doğal güzelliği var. Soğuk suda yuzebilirsiniz. Çok kalabalık biryer. Çıkarken 10 lira depozito nuru almayi unutmayın. Isletmecilerini hiç beğenmedim.
29.08.2014 00:36:50 / 3011
Serkan S. / Bursa
Şelale yolu
Şelale yolu öyle berbat ki belediyenin buraya el atması lazım bence. Bu tür gizli cennetler yalnızca yerli turiste hitap ettiği sürece turizm pastasından pay alamazsınız. Altınoluk çok güzel bir yer ama sanki yerli turist ile sınırlı kalmış.
13.04.2014 09:53:55 / 2942
tamer ihsan / konya
mıhlı çayı
Şelaleye gittik, ancak öyle kalabalık, ve kalabalık da öyle seviyesizdi ki, duramadık hemen kaçtık. Yazın gitmenizi hiç tavsiye etmem
27.08.2012 16:53:56 / 2343
Aslı Gönen / Eskişehir
mıhlı çayı
mıhlı çayına geçen hafta gittik ama fotoğraflarda görülen köprü yoktu, yıkıldı mı acaba bilen var mı?
18.07.2011 15:10:19 / 1576
zeynep kayhan / bitlis
tayin
arkadaşlar tayin isteyeceğiz küçükkuyu belliki doğa harikası biryer fakat orada kiralık ev bulmak kolay olur mu acaba,tatil beldesi olduğuna göre hayat pahalılığı nasıldır bir öğretmen için sizce cevap verirseniz çok memnun olurum
12.05.2011 17:31:58 / 1345
mustafa güçlü / balıkesir
cennet
biz o cennetteyiz ama şimdi ağrıda askerdeyiz öyle bir cenneti bırakıp kuzey kutbunda yaşıyoruz sanki bana göre dünyanın en güzel yeri altınoluk her şeyiyle şelaleleriyle aklına gelecvek her şeyle
13.02.2011 12:31:00 / 1078
Ali Yaren / Almanya
Mihli Selalasi.
Ben yaz tatilimi altinolukta geciririm. Hersene selalaye gider ziyaret ederim. Suyunun beni genclestirdigine inanirim. Altinoluga gidenlere görmelerini suyunda yüzmelerini tavsiye ederim.
19.09.2010 22:50:03 / 873
akın yondemir / istanbul
mıhlı şelalesi
Altınolukta gidilmesi gereken çok yer var ama bunların başında ilk görülmesi gereken yer mıhlı şelalesi özellikle de adrenalin tutkunlarına tavsiyem çok ederin bir gölete sahip ve yaklaşık 7 8 metre yükseklikten dalış yapabiliniyor.EMEL arkadaşıma katılıyorum orayı gördükten sonra denize gitmek yerine oraya gitmeyi tercih ettim.bunun yanı sıra hasan boğuldu, şahin deresi,ve kazdağı turlarına katılmanızı tavsiye ederim.
30.07.2010 00:30:16 / 740
togahan çakıçı / istanbul
MIHLININ NEFES KESEN SUYU
ALTINOLUĞA GİDİPTE MIHLI ŞELALESİNİ GÖRMEMEK EN BÜYÜK HATADIR O NEFES KESEN SUYUNA GİRMEYİ HERKESE TAVSİYE EDERİM
29.07.2010 00:10:00 / 738
emel paşo / sakarya
doğa harikası
Altınoluk`a tatile gitmiştim, mıhla çayını görmedn gitme dediler.Mükemmel biryer bilseydim denize gideceğime her gün oraya yüzmeye giderdim.
15.07.2010 17:29:37 / 682

  Sayfalar: [1]  [2]  
Kazdağları Makalelerinden Seçmeler
Ankaradan Kazdağlarına Nasıl Gidilir Kazdağlarına En Yakın Neresi Kazdağlarına Nereden Gidilir Kazdağı Türkmenleri
Kazdağları Nereye Yakın İzmirden Kazdağlarına Nasıl Gidilir Ankaradan Kazdağlarına Nasıl Gidilir Tahtakuşlar Köyüne Nasıl Giderim
Kazdağları Nasıl Bir Yer Kazdağları Nasıl Bir Yer Kazdağları Kamp Mıhlı Çayı Nerede
Kazdağları Nasıl Bir Yer Kazdağları Mutlaka Yapın Kazdağları Jeep Gezisi Kazdağları Milli Parkı
Mıhlı Çayında Yüzülür Mü? Kazdağları Nerede Kazdağları Yürüyüş Kazdağları Doğa Avcılığı
Kazdağları Önemli Başlıklar

Balnet Oteller Musait.com.tr OtelPlus Pansiyonlar Yenieleman.net İş İlanları Balbim